pl us
Benelli Raffaello
CrioComfort jest ostateczną ekspresją technologii Benelli i jedną z najbardziej ekskluzywnych
i zaawansowanych półautomatycznych strzelb. Całkiem trudno jest dodać coś w bardziej superlatywny sposób niż dział marketingu Benelli, ale większość dostarczonych informacji jest naprawdę prawdziwa. Poniżej krótkie podsumowanie tej super wyglądającej strzelby. Nasze podsumowanie na końcu tego opisu jest jak zwykle krótkie i bezpośrednie bez dodatkowo upiększającego marketingu.

Elegancka i piękna, jak również wyposażona w zaawansowane rozwiązania techniczne, które zaspokoją wszystkie możliwe potrzeby użytkownika. CrioComfort zawiera system Comfortech firmy Benelli i kriogenicznie obrobioną lufę, oraz szynę celowniczą z włókna węglowego. Jej geometria jest zaprojektowana tak, aby pochłaniać uderzenie odrzutu, zanim dotrze do ramienia strzelca, zapewniając największy możliwy komfort. Materiałem użytym w kolbie jest Technogel, specjalny żel opracowany dla Benelli, będący rezultatem zaawansowanych badań z sektorów przemysłowych. Rezultatem finalnym jest lekka i dobrze wyważona strzelba, która jest łatwa do opanowania i szybka do złożenia na ramieniu.

Benelli jest pierwszym producentem broni palnej, który zastosował przemysłowe zabiegi kriogeniczne do luf mało-kalibrowych w celu zwiększenia wydajności balistycznej. Koszt i złożoność zabiegów kriogenicznych wymuszają ograniczone zastosowania do głównie w przemyśle high-tech, takim jak przemysł lotniczy. Elementami systemu Crio są lufa i choki. Stal poddana obróbce kriogenicznej ma niską rozszerzalność pod wpływem ciepła i ciśnienia. Pozwala to lufie Crio wibrować i rozszerzać się równomiernie podczas strzałów oraz podczas jej nagrzewania. System Crio firmy Benelli zapewnia skupienie śrutu znacznie gęstsze i lepiej rozmieszczone w środku i na krawędziach. Obróbka kriogeniczna zwiększa również żywotność lufy dzięki zwiększeniu odporności na zużycie i na chemiczne pozostałości spalania.

Podsumowując, mamy wysokiej jakości strzelbę zapakowaną w efektowny zestaw. Jest tak ładna i lśniąca, że uwidocznienie jej zaletów powodowało, że robienie zdjęć było dość trudnym zajęciem. Za każdym razem, kiedy chcieliśmy przenieść strzelbę, zostawialiśmy odciski na błyszczących jej detalach. Zatem każda poprawka lub nowa wizja sesji zdjęciowej zmuszała do użycia jedwabnych rękawiczek, aby tylko delikatnie dotykać tej strzelby. Jako wojownicy, którzy nie starają się być tak ostrożni z naszą bronią, prócz czyszczenia i smarowania, które są standardem w naszym życiu, zatem delikatne dotykanie i pielęgnowanie, wydaje się dla nas zbyt trudnym zajęciem.

Zastanawialiśmy się, co jest lepsze, czy umieścić tą strzelbę w sejfie z innymi akcesoriami wojskowymi lub lepiej umieścić ją na ścianie, ponieważ tak lśniący i piękny kawałek Crio stali, może tylko powodować uśmiech o poranku na naszej twarzy. Strzelanie tą strzelbą jest też super doświadczeniem, ale obawialiśmy się tak bardzo po strzeleniu, aby nie zarysować niczego na tej broni, że sesja treningowa stała się dość stresującym doświadczeniem.

Jesteśmy pewni, że jest to naprawdę piękny kawałek metalowych elementów Crio połączonych ze sobą w jedno cudo techniki. Można ją powiesić na ścianę, można ją wyczyścić jedwabistymi rękawiczkami, i można nawet czasem z niej postrzelać. Lepiej jednak nie zabierać jej na strzelanie bojowe lub na inne szybkie akcje treningowe na pustynnym piasku, ponieważ w ciągu sekundy utraci się te całe lśniące piękno i wspaniały prestiż z niej emanujący.

Komora: 76 magnum
Waga: 3000 g. około. 28" lufa
Magazynek: 3  naboje 12/76, 4 - 12/70
Bezpiecznik: Dwustronny
Spust: Nastawna siła wyzwalająca od 22 do 28 N
Przyrządy celownicze: Czerwony światłowód

baner