pl us
Sig XFive Allround main
X-Line to popularna seria pistoletów stworzona do wielu dyscyplin sportowych 

w których pistolety ze stali nierdzewnej stanowią najnowocześniejsze na rynku. Jedyne pytanie, które nam się pojawia, czy możemy go wykorzystać w walce? Odpowiedź brzmi oczywiście tak i wszystko zależy od twojej misji i Twoich potrzeb. Pozwólcie porównać go do wersji Navy Seals P226, czyli model MK25. X-Five ma tę samą konstrukcję spustu wraz z decocker'em, jest o 25% cięższą konstrukcją, posiada dłuższą lufę 5" i najważniejsze jest bardzo błyszczącym kawałkiem stali, a cena tego piękna jest około dwa razy wyższa od MK25. Jeśli wszystkie wyżej wspomniane superlatywy nie są dla Ciebie problemem, możesz bez problemu użyć go w dowolnej misji taktycznej.

Początkową wizją X-Five było dopracowanie najlepszego modelu tej firmy czyli P226. Aby przerobić udaną serię półautomatycznych pistoletów, SIG SAUER zaprosił wielu znanych na całym świecie doświadczonych strzelców sportowych, aby pracować razem we własnej pracowni tuningowej Mastershop. W obliczu silnej konkurencji pomysł polegał na stworzeniu nowej, modularnej wersji ze stali nierdzewnej i po jak najlepszej cenie. Główną ideą modularnej zasady było umożliwienie strzelcom poruszanie się pomiędzy różnymi dyscyplinami sportowymi, aby dostosować pistolet do specyficznych wymagań ich sportu.

Wszystkie modele serii X wyposażone są w szynę Picatinny oraz zaokrąglone zagłębienie wewnętrznego uchwytu X-mount, służącego do przyłączania różnego rodzaju rządzeń optycznych lub dodatkowych obciążeń konstrukcji zwanych X-Weight, które wspomagają walkę z podrzutem lufy oraz przesuwają środek ciężkości broni. Cała linia X charakteryzuje się najwyższej jakością wykonania. Wykończenie powierzchni ze stali nierdzewnej zarówno w kolorze srebrnym, jak i czarnym jest bez zarzutu. Wszelkie przełączniki bezpośrednio przylegające do elementów konstrukcji pasują idealnie. Tunel magazynkowy stanowi wręcz przykład dla konkurencji perfekcyjnego spasowania.

Model X-Five Allround gwarantuje największe możliwości zróżnicowania użytkowania ze względu na zastosowany system spustowy SA/DA (single action/double action). Elementy robocze pistoletu ze stali nierdzewnej są rozmieszczone tylko wzdłuż lewej strony. Zamiast dźwigni bezpiecznika, Allround ma przycisk ?Decocker? do bezpiecznego zrzucania spustu. Wszystkie elementy operacyjne w tej broni są bardzo łatwo dostępne tworząc jedną zintegrowaną całość.

Celność zakwalifikowuje X-Five do najwyższej półki osiągającej bez najmniejszego problemu wynik Sub MOA. Allround jest wykonany perfekcyjnie pod każdym względem. Żadne problemy z załadowanie ani zacięciami nie wystąpiły podczas całego testu, w którym wystrzeliliśmy 300 sztuk amunicji 9mm różnych producentów.

Nowa linia X firmy SIG SAUER to dobrze zaprojektowana seria pistoletów o najwyższych właściwościach wykończenia i perfekcyjnej jakości. Modułowa konstrukcja jest odpowiednia do modyfikacji lub ulepszania w celu wykorzystania w różnych dyscyplinach strzeleckich, a cała seria dedykowanych akcesoriów i zestawów do konwersji dostępnych w nowej serii zadowolą najbardziej wybrednego strzelca.

Jeśli chodzi o niezawodność i precyzję serią X celujemy już w najwyższą półkę na rynku zatem nie ma najmniejszej szansy, aby operator tej broni mógł chociaż przez chwilkę być niezadowolony.

baner