pl us
winieta-logo Desert Eagle
Najczęściej wykorzystywany pistolet przez Hollywood między innymi w filmach: Commando, Universal Soldier, Predator
Arnold Schwarzenneger nosił przy swoim boku, Matrix - agent Smith oraz w wielu innych filmach akcji. Jest to pistolet na nabój rewolwerowy .44 Magnum. get-smartUżycie bardzo silnej amunicji zmusiło konstruktorów do zastosowania rzadkich i nietypowych w pistoletach rozwiązań. Broń działa na zasadzie wykorzystania energii gazów odprowadzanych z przewodu lufy. Pistolet jest dość długi i ciężki, co wiąże się nie tylko z jego rozmiarami, ale jest też kolejną cechą spowodowaną użyciem amunicji Magnum.

Aby w czasie strzału zmniejszyć zjawisko podrzutu Desert Eagle ma przesunięty środek ciężkości w stronę lufy. Eliminuje to typowe w zwykłych rewolwerach na nabój .44 Magnum wysokie podrywanie lufy do góry po opuszczeniu jej przez pocisk.
Matrix
Wszystkie powyższe cechy konstrukcyjne powodują, że mimo zastosowania silnej amunicji broń ta we wprawnych rękach jest celna, a silny rewolwerowy nabój czyni ją bardzo skuteczną. Pamiętajmy, że Detektyw Harry Callahan w filmie Dirty Harry właśnie wykorzystywał nabój .44 Magnum do rozwiązywania wielu problemów, ale w jego rewolwerze było tylko 6 naboi, natomiast w Desert Eagle jest ich w magazynku 8 plus jeden w komorze, czyli można załadować do akcji w sumie 9 naboi.

Desert Eagle nadaje się do użytku przez policję, wojsko lub komandosów jednak tylko nieliczne formacje zbrojne odważyły się na ten rodzaj broni ze względu na fakt, że ta broń wymaga dużej ilości treningu strzeleckiego i fizycznego oraz ze względu na:
  • Duży odrzut
  • Potężny huk przy strzale (słyszalny z odległości około 2,5 raza większej niż pistolety standardowych kalibrów),
  • Szczególnie jasny płomień wylotowy (w nocy skutecznie oślepia strzelca i ułatwia jego wykrycie),
  • Duże rozmiary (26 cm długości) i masa (1,7 kg rozładowany),
  • Wysoka cena amunicji,
Model przedstawiony na zdjęciu został dopracowany przez profilowany chwyt oraz przyrządy celownicze w wersji Tritium - czyli ułatwiające naprowadzanie na cel po zmierzchu.
 
baner