pl us
Scorpion2s
Jakość pistoletów firmy Sig Sauer jest znana na całym świecie i Scorpion również reprezentuje najwyższą półkę w tym względzie.
Jeśli chcesz mieć pewność niezawodności w każdych warunkach to nie ma lepszego  produktu niż P226, a jeśli dodatkowo chcesz wyróżniać się wyjątkowym i efektownym wyglądem to Scorpion będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. 

Sig Sauer P226 Scorpion jest obecnie dostępny w dwóch wariantach kalibrowych 9mm i .40s&w. Pistolet posiada lufę o długości 4,4" ale jest również wersja przedłużona do 4,9" z możliwością montażu tłumika. Całkowita wysokość Scorpiona to 14 cm, jego szerokość to 3,8 cm oraz długość 19,5 cm. Nocne przyrządy celownicze Siglite są montowane w standardzie dla tej broni. Pistolet posiada aluminiową ramę i zamek ze stali nierdzewnej, co w komplecie daje wagę 960 gramów. Wykończenie całości Scorpiona jest w kolorze Flat Dark Earth, powłoka farbami ceramicznymi firmy Cerakote. W zestawie dwa standardowe magazynki 15 nabojowe, jednak bez problemu możemy je wymienić na 18 lub 20 nabojowe firmy Mec-Gar. 

Spust to ulepszony zestaw SRT (Short Reset Trigger) Sig Sauer DA/SA - double action/single action. W porównaniu do standardowego spustu montowanego w P226 uzyskujemy dużo krótszy "reset" czyli powrót spustu po przeładowaniu. Scorpion posiada bezpieczny zrzutnik napięcia kurka spustowego czyli Decocking Lever znajdujący się po lewej stronie oraz przycisk zrzutu zamka. Zapewne strzelcy leworęczni nie są z tego faktu zadowoleni, że jest to broń od początkowego projektu stworzona dla osób praworęcznych i nie wygląda na to, że to się zmieni.


Kilka wyróżniających cech Scorpiona odróżniajacych go od standardowego modelu P226:

  • Powłoka Cerakote w kolorze FDE
  • Chwyt Hogue G10 Extreme Piranna
  • Przyrządy celownicze Siglite
  • Spust SRT - Short Reset Trigger
Scorpion ma zamontowany dość duży ekstraktor (pazur wurzucający łuski) w porównaniu do modeli np. X-Five. Powiększony pazur montowany na zewnątrz jest sprawdzonym w boju elementem dającym operatorowi 100% pewności, że żadna amunicja nie będzie w stanie zablokować tej broni. Scorpion jest pełno rozmiarową bronią, która może zarówno służyć, jako broń służbowa oraz do noszenia w ukryciu do samoobrony. Oczywiście wiele osób może zarzucać mu zbyt wyjątkowy wygląd, ale czy bejerancki wygląd w nocy podczas akcji może być zarzutem skoro w odległości wykraczącej poza zakres CQB i tak prawie każda broń wygląda na czarną.

Poszerzony beavertail na ramie broni umożliwia wyższy chwyt oraz pomaga zapobiegać przechyłowi w górę podczas odrzutu po wystrzale. Przyrządy celownicze Siglite są naprawdę wyjątkowe i również podświetlają się przy świetle tylko przyciemnionym. Okładziny chwytu Hogue G10 Piranna wygląda na to, że mają nawiązywać do wyglądu skorupy scorpiona. Chwyt jest dokładnie spasowany i daje odczucie komfortu w manewrowaniu. Wykończenie Flat Dark Earth Cerakote nawiązuje do taktycznych modeli przeznaczonych na gorące tereny piaskowe.

baner