pl us

Chcesz wejść w wspaniały świat posiadaczy broni palnej i rozpocząć swoją przygodę ze strzelectwem to trafiłeś w dziesiątkę znajdując Warrior Project. Zanim przejdziemy do sedna najpierw opiszę proces powstawania chęci pomocy innym w całym procesie.

Deluxe-SoloPosiadając już cały arsenał broni, który nawet koledzy ze służb specjalnych mogą nam pozazdrościć, systematycznie zaczęliśmy zarażać swoją pasją swoich znajomych (nasze już zakończone projekty można znaleźć w zakładce Broń). Zarażaliśmy swoją pasją ludzi, którzy mają możliwości spełniać swoje marzenia, ale nie mają zbyt dużo czasu, którzy kiedyś próbowali uzyskać pozwolenie, ale jednak im się nie udało, ludzi, którzy chcieliby, ale nie bardzo wiedzą jak to zrobić i potrzebują pomocy.

Osoby te, co chyba najważniejsze potrzebowały impulsu oraz mentora by poprowadził ich za rękę przez wszystkie tajniki procesu uzyskania broni, by podpowiedział i dobrał najbardziej pasującą jednostkę, by wytłumaczył, co jak działa i dlaczego, by doradził, jaki rodzaj i w jakim celu, by spełnił marzenia o wybranej jednostce, którą można tylko dostać w USA, by zorganizował szkolenie z wyspecjalizowanymi jednostkami taktycznymi. Krótko mówiąc dla wyjątkowych gości w hotelach jest "Le Concierge", osoba, która zawsze swoim klientom odpowie "Yes I can" i załatwi nawet najbardziej wymyślne życzenia, w obszarze związanym z bronią jest - Warrior Project, który zawsze odpowie "No problem - damy radę".

Droga do uzyskania pozwolenia na broń nie jest łatwa, lecz żmudna i skomplikowana. Przypomina mi się pytanie jednego z naszych klientów "...no dobrze, ale jaka jest rola Warrior Project w tym procesie" bardzo łatwo można się domyśleć odpowiadając sobie samemu na pytanie? Czy można się samemu nauczyć angielskiego? oczywiście, że można tylko, dlaczego wszyscy biorą lektora do nauki?!

Obowiązująca w Polsce ustawa o broni i amunicji nie jest idealną ustawą między innymi z powodu, że jest z 1999 roku, czyli naprawdę stara przy tak dużych zmianach, jakie nastąpiły w naszym kraju przez ostatnie lata. Ustanawiała ona dość zagmatwane zasady uzyskania pozwolenia na broń, w których główną zasadą było zawsze "...może i spełniasz warunki w niej zapisane, ale nie spełniasz innych warunków...". A co to są "inne warunki" tego nawet Ci, którzy odpowiadali na podania petentów pewnie dobrze nie wiedzieli, najważniejsze, że na każdego obywatela zawsze można znaleźć jakiś "inny warunek".

Jednak po nowelizacji w 2011 roku dla każdego naprawdę zainteresowanego bronią palną Soldier-2
znajdzie się nadzieja na uzyskanie pozwolenia oraz gwarancja Warrior Project, że to naprawdę się uda. Ustawodawca założył, że ma zniknąć to, co dotychczas zależało od uznania Policji i na nowo ukształtował zasady wydawania pozwoleń na broń.

Jest jednak wiele "ale", miała zniknąć uznaniowość ale nadal istnieje w mentalności osób tam pracujących, przecież jej z ich głów nie wyciągniemy. Minie pewnie wiele lat zanim osoby pracujące w instytucie odpowiedzialnym za wydawanie pozwoleń w końcu zrozumieją, że "czasy się zmieniają i państwo już nie są w komisjach". Niestety, szczególnie funkcjonariusze Policji nowe zasady wydawania pozwoleń na broń nie dość jednoznacznie zaakceptowali. Opór niektórych byłych milicjantów i ich uczniów wprawdzie istnieje, jednak musi ustąpić prawu.

Od czego należy zacząć? Najlepiej od współpracy z Warrior Project, ale również od poważnego postanowienia, że zamierzam otrzymać pozwolenie na broń. Droga w tym celu jest dla osób zdeterminowanych, gotowych poważnie potraktować swoje marzenie o posiadaniu broni palnej.

Przed wejściem na nią należy jednak pamiętać, że to droga, która zmienia życie nieodwracalnie. Zmienia, bo broń wymusza odpowiedzialność, nieustanną trzeźwość rozumu, sprawność ciała, wymusza rozsądek i cierpliwość. Broń to urządzenie, które nie znosi błędu, posiadanie broni to zadanie identyczne z pracą sapera, pomylić się wystarczy tylko raz. Błąd może spowodować nieodwracalne skutki dla życia i zdrowia jej posiadacza i osób postronnych.

Tych jednak, dla których odpowiedzialne postępowanie nie stanowi bariery nie do pokonania, zapewniam, że z bronią rozpocznie się ciekawa przygoda, warta wyrzeczeń i kosztów z nią związanych. A spotkania, ogniska i zawody z innymi posiadaczami wprowadzi Cię w piękne obszary takiego hobby oraz spowoduje, że będziesz się czuł naprawdę wyjątkowo. Każde hobby zrzesza ludzi, a w przypadku broni naprawdę wejdziesz w unikalną atmosferę wyjątkowych ludzi.

Ustawa o broni i amunicji wprowadza podstawową zasadę, że pozwolenie na broń uzyskać może osoba, która nie stanowi zagrożenia dla siebie oraz porządku i bezpieczeństwa publicznego. Aby okazało się, że wnioskodawca spełnia to kryterium, nie może być skazany prawomocnym orzeczeniem sądu za umyślne przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu i przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, albo, gdy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. W polskim prawie obowiązuje zasada, że pozwolenie na broń uzyskać można po skończeniu 21 lat.

Również osoby z zaburzeniami psychicznymi na pozwolenie na broń liczyć nie mogą. Ustawa stanowi, że pozwolenia na broń nie wydaje się osobom z zaburzeniami psychicznymi, o których mowa w ustawie o ochronie zdrowia psychicznego, lub o znacznie ograniczonej Soldier-1sprawności psychofizycznej. Zatem osoby chore np. na schizofrenię lub depresję nie mogą liczyć na uzyskanie pozwolenia na broń. Podobnie rzecz ma się z osobami mającymi zaburzenia funkcjonowania psychologicznego. Zdrowie psychiczne oraz należyte funkcjonowanie psychofizyczne bada lekarz medycyny, w tym lekarz psychiatra oraz psycholog. Także narkomani i alkoholicy broni nie otrzymają oraz osoby nieposiadające stałego miejsca zamieszkania w Polsce.

W trakcie postępowania o udzielenie pozwolenia na broń należy spodziewać się wywiadu policjanta dzielnicowego. Dzielnicowy zrobi rozeznanie wśród sąsiadów, czy nie ma awantur domowych, sprawdzi, czy wnioskodawca nie nadużywa alkoholu. Pan dzielnicowy również złoży wizytę domową, zerknie na warunki, w jakich ewentualnie ma być przechowywana broń. Jego obserwacje i wnioski znajdą się w wywiadzie dzielnicowego, który stanowił będzie ważny element postępowania administracyjnego.

Warrior Project poprowadzi Cię najszybciej przez cały proces i co najważniejsze daje 100% gwarancji, że ze współpracy z nami wyjdziesz zadowolony. Wszyscy nasi klienci nadal z nami współpracują gdyż nasze zadanie nie kończy się w momencie, gdy uzyskasz pozwolenie na broń, to jest tak naprawdę początek naszej współpracy. A zadowolenie naszych klientów możesz zobaczyć w zakładce Broń, tam są zakończone zamówienia dla naszych klientów.

 

baner