pl us
Logo1

Concealment holster czyli kabury doskonale ukrywające przenoszoną broń są wykonywane na zamówiene z tworzywa sztucznego stworzonego przez firmę Kydex LLC.Na początku był to produkt wykorzystywany tylko przez wojsko, następnie tworzywa tej firmy były dostępne tylko na rynek amerykański ale obecnie są w miarę dostępnym produktem również w Europie.


Na rynku amerykńskim są to kabury, które są ocenianie, jako najlepiej zaprojektowane i najwyższej jakości Raven. Jak wiemy broń powinna być przenoszona ukryta i nie ma lepszego sposobu niż noszenie jej w kaburze Kydex idealnie dopasowanej do ciała. Profil tych kabur jest tak dokładnie dopasowany do broni i sposobu noszenia, że nawet pistolet Desert Eagle może być niewidocznie przenoszony pod koszulą lub marynarką.

Tego typu kabura nadaje się do przenoszenie w ukryciu, do treningow na strzelnicy oraz do sportu. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z tej samej kabury do wszelkich treningów oraz do uczestnictwa w zawodach w celu wyćwiczenia stałych nawyków oraz pamięci mięśniowej.

Na rynku polskim pojawiają się prywatni producenci próbujący naśladować produkty wyżej wymienionych firm, ale na razie nadal są to kabury tylko podobne do jakościowych amerykańskich. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na grubość materiału wykorzystanego do profilowania kabury, na wieszaki montażowe oraz na kąt ułozenia broni. Wieszaki montażowe wykonane z tego samego materiału, co kabura nie zdają egzaminu gdyż mają małą wytrzymałość na rozciąganie i dlatego czołowe firmy korzystają tylko i wyłącznie ze sprawdzonych w boju grubszych tworzyw zbrojonych.

Muszę przyznać, że nie spotkałem lepszych kabur niż robione na zamówienie przez naszą firmę. Na zamówienie w USA czeka się do ośmiu tygodni ze względu na bardzo duże zainteresowanie tym produktem.


baner