pl us
PraetorianTiVulcanAnBronze2 sq
Medford Knife and Tool to prywatna firma która projektuje i wykonuje noże oraz inne narzędzia tnące we wzorach nawiązujących do mieczów wojowników z mitologii greckiej. Noże podzielone zostały na kilka głównych kategorii: Camping and Adventure, Chop-Slash and Smash, Deployment Series, Folding Knives, Fixed Tactical, Neck Knives i Swag. Oferta każdego modelu jest zawsze w małej ilości produkcyjnej, co gwarantuje wyjątkowość oraz dość szybki wzrost wartości po zakupie, czyli gratka dla kolekcjonerów. 

Nazwy modeli również zostały zaciągnięte z mitologii greckiej i podobnie, jak dla wojowników mitycznych każdy nóż jest wykonywany ręcznie przez wykwalifikowanego rzemieślnika. Jednym z najbardziej rzucających się w oczy modelem jest linia Praetorian, a jego nazwa wywodzi się od najlepiej wyszkolonych, osobistych ochroniarzy Praetorian Guards, którzy służyli największym Imperatorom i Cesarzom dawnych czasów. 

Noże tej firmy należą do ekskluzywnych dzieł sztuki, o których pewnie marzy każdy wojownik. Ekskluzywności dodaje nie tylko mała ilość egzemplarzy i wyszukane wzory oraz materiały do wytowrzenia takiego cuda ale również wyjątkowa cena.
baner