pl us
7

Primary Arms Micro Red Dot Sight - dobrej jakości kolimator w super cenie. Trzy nowe modele kolimatorów tej firmy swoim wyglądem nawiązują do wysokiej jakości urządzeń Aimpoint Micro, a są o około 70% tańsze. Pewnie każdy od razu będzie się zastanawiał skąd się bierze aż tak niska cena tych urządzeń? Składa się na to kilka czynników: obudowa aluminiowa ale bez certyfikacji lotniczej, elektronika bez certyfikacji, urządzenia nie testowane przez wojsko amerykańskie wobec tego również nie spełniają wymogów bojowych. 

Ale powyższe punkty nie pomniejszają zbytnio jakości tych urządzeń gdyż muszę przyznać, że są zaskakująco dobrze wykonane. Obudowa aluminiowa precyzyjnie spasowana, uszczelnienia dopracowane i spełniające swoje zadanie, przyciski i pokrętła bardzo stabilne i wytrzymałe, szkła obiektywu i okularu krystalicznie czyste, punkt świetlny prawie identyczny, jak w urządzeniach wyższej klasy. Zatem, jeśli testy bojowe i certyfikacje dla wojsk amerykańskich nie są Twoim priorytetem i planujesz zakup kolimatora ale pod warunkiem, że jego cena nie przekroczy 200 EUR to trafiłeś na godny produkt spełniający zakres Twoich zapotrzebowań.

Ten kolimator występuje w trzech wersjach:

Primary Arms Micro Dot with Fixed Base for Low Rail Systems MD-FBGII
Model najbardziej przypominający Aimpoint Micro pod względem obudowy gdyż ma duże pokrętło ustawione z boku. Kropka 3 MOA, 11 poziomów jasności w tym dwie dla noktowizji, obiektyw ustawiony pod kątem aby uniknąć odbłysków świetlnych. Obudowa z montażem tworzy jedną zwartą całość bez możliwości jej rozdzielenia. 

Primary Arms Micro Dot With Removable Base MD-RBGII
Obudowa z pokrętłem na górnej części. Podwójne uszczelki w celu zabezpieczenia przed intensywnym korzystaniem w warunkach deszczowych. Punkt świetlny 2 MOA, 11 poziomów jasności w tym dwa dla noktowizji, niski profil dający możliwość centralna zgrania ze stałymi przyrządami celowniczymi. Wypełnienie Azotem eliminuje parowanie szkieł. Możliwość wymiany podstaw, pasują modele przeznaczone dla kolimatora Aimpoint Micro. 

Primary Arms Advanced Micro Dot with Push Buttons
Jest to topowy model tej firmy z elektronicznymi przyciskami sterującymi dzięki temu profil urządzenia jest zmniejszony do maksimum. Specyfikacja jest identyczna, jak model powyższy czyli punkt świetlny 2 MOA ale sterowanie szczelnie osłoniętymi przyciskami elektronicznymi. 

baner