pl us
1a

Trijicon MRO (Miniature Rifle Optics) jest to najnowsza optyka tego producenta przeznaczona dla współczesnego Warriora. Wygląda na to, że firma Trijicon mocno celuje w pokonanie konkurencji czyli Aimpointa Micro oraz Eotech EXPS. Obiektyw o wielkości 25mm daje rekordowy kąt patrzenia o 44% większy niż modele innych firm. 

MRO jest to produkt całkowicie amerykański i produkowany na razie tylko w USA o czym systematycznie firma przypomina. Projekt przewidywał uzupełnienie zakresu, jaki nie został zajęty przez pozostałe firmy z czołówki producentów optyki typu Red Dot. Główny cel to większy obiektyw niż Aimpoint, żywotność baterii kilka lat, wielkość obudowy mniejsza niż Eotech. W skrócie celem jest zebranie najlepszych ocen od konkurencji i wrzucenie tego do swojego produktu. 

Krótka obudowa i powiększony obiektyw są idealnym rozwiązaniem do szybkiego namierzania celi dając jednocześnie dość szerokie pole widzenia. Plamka wielkości 2 MOA jest optymalnym rozwiązaniem i już Aimpoint zdążył to udowodnić. MRO posiada 8 poziomów nastawy jasności plamki w tym 2 poziomy dla noktowizji i jedna nastawa o nazwie super-bright, do tej ostatniej nastawy producent nie przedstawił szczegółowego opisu ale można się domyślać super jasności. Na nastawie codziennej, standardowej pracy jedna bateria CR2032 umożliwia 5 lat ciągłej pracy bez wyłączania więc jeden z celów osiągnięty. 

Pokrętło nastawy znajduje się na górnej części obudowy w celu łatwego dostępu dla prawo i leworęcznych użytkowników. Obudowa urządzenia jest wykonana z aluminium stosowanego w lotnictwie oraz wojsku i nie jest to standard 6061 tylko 7075 czyli o 80% mocniejsze od konkurencji. Obudowa jest pokryta wodoszczelną powłoką gumową, co daje bardzo mocną szczelność i wyjątkową wytrzymałość. Wykonanie obudowy bardzo przypomina najwyższą półkę optyki tej firmy model ACOG, czyli mamy pewność solidności tego urządzenia. 

Najbardziej wyróżniającym punktem w porównaniu do konkurencji jest naprawdę duży obiektyw, który likwiduje tak zwany efekt "tuby" czyli zmniejszenie zakresu widzialności. MRO obecnie posiada największy obiektyw dostępny na rynku dla urządzeń typu red dot. 

Wraz z nową optyką Trijicon zadbał o dostępność montaży i bez problemu każdy będzie w stanie dopasować do siebie jego wysokość. Obecnie MRO znajduje się na pierwszym miejscu pod względem ceny bijąc konkurencję i to dość znacznie. 

Czy jakość oraz wytrzymałość tego produktu umożliwi mu również pobicie konkurencji? Na odpowiedź będziemy musieli zapewne kilka lat poczekać. Pamiętajmy, że czołówka na rynku jest od ponad dziesięciu lat, a markę zawsze buduje się latami. Jedno jest pewne, posiadając MRO mamy super produkt w najlepszej cenie, który od razu znalazł się w trójce trzech najlepszych kolimatorów na świecie. Czy ten poziom utrzyma lub czy pokona konkurencję pewnie dość szybko się dowiemy. Możemy już mieć pewność, że wejście MRO na rynek odbywa się z potężną siłą i rewelacyjną ceną uzyskując to czego większość Warriorów szuka czyli super jakość w dobrej cenie.
baner