pl us
001 sigtacops
Udane modele pistoletów stale się rozwijają, a wynika to głównie z rozwoju technologicznego materiałów
oraz stale zmieniających się wymaganiań dotyczących misji użytkowników końcowych. Model SIG SAUER P226 TACOPS jest najnowszym dzieckiem z takiej modyfikacji. TACOPS P226 demontuje się tylko na cztery części bez problemu nawet podczas akcji, a jego prostota i jakość konstrukcji jest głównym powodem jego niezawodności. Istnieją również inne niuanse TACOPS?a, które odróżniają go od tłumu konkurencji. Polimerowy jednoczęściowy uchwyt jest ukształtowany w taki sposób, aby połączyć go wizualnie z 20-sto nabojowym magazynkiem.

TACOPS jest dostarczany z czterema takimi magazynkami i to w wyposażeniu standardowym. Inne cechy TACOPS to nacięcia na zamku w jego przedniej części, aluminiowa rama z anodowanego aluminium, zamek ze stali nierdzewnej, przyrządy celownicze TRUGLO Tritium z przodu i SIGLITE z tyłu oraz spust SIG Short Reset Trigger (SRT). P226 TACOPS posiada rozwiązanie mechanizmu spustowego typu DA/SA (Double Action/Single Action) wraz z zintegrowanym deckockerem. Spust SRT jest dużym udoskonaleniem, generując jeden z najkrótszych resetów wyzwalających na rynku. Profil P226 TACOPS zintegrowany jest z zmodyfikowanym uchwytem owiniętym wokół magazynków o dużej pojemności.

Jest to broń idealna dla służb mundurowych do przenoszenia przy pasie lub dla jednostek specjalnych do szybkiego reagowania zespołami taktycznymi. Prawie pięcio calowy pistolet P226 TACOPS to lufa z kutej na zimno stali i spust SRT DA/SA, w połączeniu z niemal idealnie spasowanym zamkiem ze stali nierdzewnej, co razem zapewnia maksymalną niezawodność i dokładność. Stałe przyrządy celownicze są typu 3-punktowego z wkładkami trytowymi. Jest to szybki i zarazem precyzyjny pistolet, bez problemu radzący sobie z wieloma rundami wystrzelonymi w krótkim czasie, którego standardem staje się trafienie celu za każdym razem. TACOPS znakomicie radzi sobie z wszystkimi markami i typami amunicji. Nie ważny jest ciężar pocisku danej amunicji, Tacops z całkowitą pewnością podoła każdemu doładowaniu. 

Pełnowymiarowa rama uchwytu i ogólna równowaga TACOPS sprawiły, że odrzut jest naprawdę nieznaczny. Zamek porusza się tak gładko, jakby był na łożyskach kulkowych. Nie wystąpiły żadne zacięcia podczas testów wystrzeliwujących ponad 500 naboi. Skupienie w okręgu o średnicy poniżej 5 cm na 25 metrach nie jest niczym niezwykłym dla Tacopsa, a wręcz standardem. Kluczowym punktem w SIG P226 TACOPS jest jego doskonała adaptacja do potrzeb indywidualnych lub jednostkowych, a nawet do konkretnych misji. Każdy sprzęt wspomagający, zaczynając od ochrony miru domowego czyli latarka z lekką kombinacją laserową po elitarną jednostkę wojskową z noktowizorem i wyznacznikiem celów w podczerwieni i zamontowanym tłumikiem, wpasuje się w Pistolet SIG P226 TAGOPS naprawdę bez najmniejszego problemu.
baner