pl us
UsOpticsmain
US Optics ER-25 - w dwóch słowach ulepszone powiększenie i silne dostosowanie do klienta końcowego.

Nie ma wątpliwości, że jest to optyka o wysokim standardzie ze wszystkimi cechami, których użytkownik końcowy potrzebuje. Na pierwszy rzut oka ER-25 jest masywny i sprawia, że ??karabin snajperski M24 wydaje się naprawdę niewielki. Zdolność gromadzenia światła przez ogromny obiektyw 58 mm jest imponująca. Czystość jest nieskazitelna.

First Focal Plane czyli rozmiar siatki zmienia się wraz ze zmianą powiększenia lub inaczej - skala krzyża jest proporcjonalna do wielkości przybliżonego celu. Tego typu rozwiązanie umożliwia określenie odległości niezależnie od ustawionego powiększenia.

Zakresy produkowanych modeli są obecnie oznaczone jako SR (zakres krótki), MR (średni zakres), LR (długi zasięg) i ER (zakres rozszerzony) w zależności od możliwości powiększenia i rodzaju zastosowania. Pokrętła Elevation and Windage można zamówić w trybach MOA, Millard (MRad) i Inch per Hundred Yard (IPHY).

Komponenty i cechy charakterystyczne

Obiektyw: ER-25 z 58 mm jest obecnie jedynym rozmiarem dostępnym w tym modelu. Olbrzymia jego wielkość została stworzona, aby uzyskać jasny i wyraźny obraz zapewniając w ten sposób transmisję maksymalnej ilości światła w całym zakresie.

Tuba: standardowa średnica tuby wynosi obecnie 34 mm. Zwiększenie rozmiaru tuby nie pomaga zbytnio w przenoszeniu światła, ale zwiększa przestrzeń do ruchu elewacji, a także zapewnia, że ??zakres jest większy. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w przypadku strzelców dalekiego zasięgu i ultra dalekiego zasięgu.

Elewacja EREK: za pomocą pokrętła zmiany położenia pozycji EREK użytkownik ma dostęp do szerokiego zakresu ustawiania elewacji. Konfiguracja może być trochę trudna początkowo, ale z czasem łatwo można się przyzwyczaić. Pokrętło jednak daje wątpliwości, czy poprawnie wyregulowujemy wysokość elewacji, gdyż nie ma niej dokładnych oznaczeń "w górę" i "w dół". Siła kliknięć jest średniej twardości, coś pomiędzy wojskowym, a cywilnym standardem.

Siatka: siatka idealnie skaluje się odpowiednio do powiększenia, ponieważ znajduje się na płaszczyźnie ogniskowania. Zapewnia to utrzymanie stałej jej wielkości. Do wyboru jest obecnie 11 różnych siatek więc każdy coś znajdzie dla siebie najbardziej odpowiedniego. 

Podświetlenie siatki: Oświetlenie siatki jest regulowane przez trzy różne elektroniczne przyciski. Włącznik i wyłącznik oraz przycisk góra/dół służący do regulacji siły oświetlenia w celu zwiększenia lub zmniejszenia jej mocy. Cyfrowa iluminacja dostępna jest w 3 kolorach: Czerwony, Niebieski i Zielony. Ustawienie ostatniego parametru jest zachowane nawet po wyłączaniu i włączeniu ponownie.

Szybkie ogniskowanie: Pokrętło zostało zaprojektowane w celu zapewnienia szybkiego ustawiania ostrości. Rezultatem nastawień jest jasny i wyraźny obraz.

Pokrętło poprawki na wiatr: Pokrętło do regulacji to standardowe pokrętło dla zakresu lunet z powiększeniem 25x tej firmy, z 105 kliknięciami na obrót. ER-25 jest wyposażony w pokrętło, które ma oznaczenia do określenia kierunku (lewy i prawy). Pokrętło ma solidny uchwyt i jest łatwe w obsłudze, a kliknięcia są identyfikowalne za pomocą bardzo delikatnego dźwięku i są w miarę dobrze odczuwalne.

Pierścień powiększający: Pierścień ER-25 jest tak wykonany, że jego powierzchnia zapewnia doskonałą odczuwalność nawet w rękawicach. Pierścień jest wyraźnie oznakowany, aby pokazać poziom powiększenia, na którym aktualnie jest użytkownik.

Pokrętło Turret Adjustable Parallax (TPAL): Powierzchnia gałki regulacyjnej Parallax jest podobna do pierścienia windage and elevation i ma na celu ułatwienie chwytu.

Specyfikacja: ER-25 ma długość około 45,72 cm i waży 1133 gr. Eye Relief czyli w wolnym tłumaczeniu Odsunięcie Źrenicy Wyjściowej jest w odległości około 88,90 mm, a zakres powiększania 5X - 25X. FOV (Pole Widzenia) wynosi 5,50 m na 91,44 m (przy powiększeniu 5X) i 1,61 m na 91,44 m(przy powiększeniu 25X). Konstrukcja obudowy jest bardzo solidna. Pokrętło elewacji EREK znajduje się w punkcie centralnym lunety. Duży jego rozmiar sprawia, że ??chwytanie go rękawiczkami jest łatwe, a kliknięcia są dość odczuwalne, ale jednak nie perfekcyjne. Pokrętło Elevation w rzeczywistości nie ma oznakowania kierunku, tylko liczby, co jest dość specyficznym rozwiązaniem. Pokrętło Windage ma punkt zerowy, a następnie rosnące cyfry "R" i "L" obok nich wskazują kierunek.

Ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo ciekawa i dobrze zaprojektowana luneta dalekiego zasięgu z ceną około 15-25% poniżej najlepszych firm na rynku, takich jak Leupold, Schmidt & Bender i NightForce i Steiner. Jednak 15% jest to zbyt mała różnica, aby nie inwestować w najlepszych na rynku, a 25% nie jest zabójczą inwestycją dla super snajpera działającego w ekstremalnych warunkach, w których każdy detal jest istotny w sytuacji życia lub śmierci.
baner